https://pixabay.com/photo-1838547/

Pestki arbuza zawierają kwasy tłuszczowe, niezbędne białka, minerały, takie jak magnez, potas, mangan, żelazo, cynk, fosfor i witaminy, takie jak tiamina, niacyna i kwas foliowy.

To nadal nie wszystko! Pestki zawierającytrulinę, substancję, która jest silnym przeciwutleniaczem i daje wiele korzyści w leczeniu miażdżycy tętnic, nadciśnienia i zaburzeń erekcji. Promuje również rozwój naczyń krwionośnych.

https://pixabay.com/photo-1504404/

Pestki mogą pomóc w leczeniu chorób nerek i problemów z drogami moczowymi. Jeśli chcesz pozbyć się kamieni nerkowych, zrób sobie herbatę, używając pestek z arbuza.

Przepis na herbatę z pestek z arbuza


Rozdrobnij 20-30 nasion arbuza i gotuj je w 2 litrach wody przez 15 minut. Pij herbatę przez 2 dni, następnie zrób jednodniową przerwę. Kilkutygodniowa kuracja powinna przynieść wyśmienite efekty zdrowotne.

Oto 20 powodów, dla których warto spożywać pestki z arbuza:

#1 Silniejsze serce

https://pixabay.com/photo-1537176/

Nasiona arbuza są wypełnione magnezem, który jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania serca. Nasiona te regulują również ciśnienie krwi i poprawiają funkcje metaboliczne. Używaj pestek częściej w celu zapobiegania chorobom serca i wysokimu ciśnieniu krwi.

#2 Zapobieganie starzeniu się

Przeciwutleniacze zapobiegają przedwczesnemu starzeniu, wzmacniają strukturę skóry i zapewniają zdrową cerę.

#3 Leczenie trądziku

https://pixabay.com/photo-1606765/

Olej z nasion arbuza działa dobrze dla każdego rodzaju skóry, a także pomoże w leczeniu problemów z trądzikiem.

#4 Mocniejsze włosy

Białka i aminokwasy wzmacniają włosy. Pestki prażone sprawiają, że włosy są bardziej lśniące ze względu na zawartość miedzi, a melanina w nich zawarta sprawi, że ich pigmentacja będzie lepsza.

#5 Swędząca skóra głowy

Delikatny charakter oleju z pestek arbuza ułatwia jego przyswajalność przez skórę. Użyj go jako codziennego środka nawilżającego, a swędząca skóra głowy zniknie z listy Twoich problemów.

#6 Uszkodzenia włosów

https://pixabay.com/photo-937663/

Nasiona arbuzów zawierają ważne tłuszcze zapobiegające uszkodzeniu włosów.

#7 Ciśnienie krwi i choroba wieńcowa

Arginina pomaga w leczeniu choroby niedokrwiennej serca i reguluje ciśnienie krwi. Zapobiega ona także dalszemu zwężaniu naczyń krwionośnych. Aminokwasy takie jak tryptofan i lizyna znajdują się również w tych nasionach.

#8 Energia dla organizmu

https://goo.gl/images/KvDjz0

Nasiona arbuza dostarczają organizmowi magnezu, a on dba o prawidłowe funkcjonowanie naszych mięśni. Kwas pantotenowy lub witamina B5 odpowiada za konwersję węglowodanów do energii.

#9 Leczenie choroby Beri-Beri

Brak witaminy B6 powoduje szereg objawów znanych jako choroba beri-beri. Witamina B6, zawarta w pestkach arbuza, również wspiera konwersję węglowodanów do energii.

#10 Podstawowe aminokwasy

Ludzki organizm potrzebuje dostarczenia wystarczającej liczby aminokwasów, takich jak arginina i lizyna. Lizyna zawarta w pestkach arbuza, wzmacnia asymilację wapnia, dzięki czemu wzmacniają się kości i tkanki.

#11 Nienasycone tłuszcze

https://pixabay.com/photo-1111249/

Ponad 80% nasion arbuza zawiera nienasycone zdrowe tłuszcze, wraz z niezbędnymi tłuszczami omega-3. Pestki arbuzów dostarczają dużej ilości energii dla organizmu bez nadmiaru kalorii. Dodanie ich do diety to idealny sposób, aby uzyskać połowę zalecanego dziennego spożycia zdrowych tłuszczów.

#12 Włosy i paznokcie

Białko i aminokwasy zawarte w pestkach poprawiają kondycję włosów, sprawiają, że są one mocne i błyszczące. Stymulują również wzrost paznokci.

#13 Źródło magnezu

Obfitość magnezu wspomaga zdrowe funkcje organizmu. Reguluje ciśnienie krwi i zapewnia prawidłowe funkcjonowanie serca.

#14 Obrzęk

https://goo.gl/images/3Ew7k7

Połączyć łyżeczkę wysuszonych i zmielonych pestek arbuzów z łyżeczką miodu i ¾ kubka ciepłej wody. Picie tego eliksiru dwa razy na dobę pomaga w leczeniu obrzęków.

#15 Płodność męska

Likopen zawarty w ziarnach arbuzów jest silnym przeciwutleniaczem, a mężczyźni od dawna stosują go do pobudzenia płodności.

#16 Odnowa pamięci

Dodaj pestki arbuza do swojej diety w celu przyspieszenia procesu odnowy organizmu. Doskonale działają na ośrodkowy układ nerwowy i leczą problemy z pamięcią.

#17 Cukrzyca

Zanurz garść pestek arbuza w litrze wody przez 45 minut. Taki napar przyniesie korzyści chorym na cukrzycę, a dzięki niemu możesz kontrolować rozwój tej choroby.

#18 Nawilżenie ciała

https://pixabay.com/photo-1491363/

Kwasy tłuszczowe są tym, czego potrzebujesz, aby uzyskać miękką, gładką i nawilżoną skórę. Użyj pestek arbuza, aby zapobiec problemom ze skórą.

#19 Czarne włosy

Nasiona arbuza zawierają miedź i inne minerały, które stymulują produkcję melaniny w organizmie. Melanina “koloryzuje” włosy, dzięki czemu będą miały piękny i intensywny odcień.

#20 Łamliwość włosów

Kwasy tłuszczowe odżywiają włosy i sprawiają, że są one silniejsze, a to pomoże Ci zapobiec ich łamaniu. Połączyć olej z nasion arbuza z innym wybranym przez Ciebie olejem. Użyj tej mieszanki, aby masować skórę głowy raz w tygodniu.