Czerpanie przyjemności z palenia papierosów w ciąży niesie za sobą ogromneryzyko przedwczesnego porodu, problemów z układem oddechowym dziecka, a nawet wystąpieniem zespołu śmierci łóżeczkowej. Jeśli jednak te wyżej wymienione argumenty nadal nie trafiają do przyszłych mam, może warto spojrzeć na te zdjęcia, które na pewno rozbudzą wyobraźnię palącej mamy.

Szokujące wyniki badań na zdjęciach

youtube.com

Doktor Nadja Reissland z Uniwersytetu w Durham przeprowadziła badania i porównała zdjęcia dwóch płodów w 32. tygodniu ciąży u kobiety palącej i kobiety, która nie paliła papierosów.

youtube.com

Na zdjęciach badania USG 4D widać, że dziecko matki palącej, którego zdjęcia znajdują się na górze,nerwowo łapie się za głowę, zasłania oczy i sprawia wrażenie bardziej nerwowego.Dziecko na zdjęciach poniżej jest spokojne iwykonuje delikatne ruchy. Nie łapie się nerwowo za głowę i nie zasłania twarzy. To dziecko kobiety wolnej od nałogu.

pinterest.com

Doktor Nadja Reissland zrealizowała swoje badania w Wielkiej Brytanii, gdzieaż 12 procent kobiet będących w stanie błogosławionym regularnie pali papierosy. Spośród 20 badanych kobiet w ciąży, 4 z nich paliły średnio14 papierosów dziennie. Po dokładnej analizie wyników badań z 24, 28, 32 i 36 tygodnia ciąży, zauważono, że dzieci matek palących poruszają się niespokojnie i częściej zasłaniają twarz.

youtube.com

Zachowanie maluszka, którego mama paliła papierosy najprawdopodobniej jest związane zopóźnieniem rozwoju centralnego układu nerwowego. Doktor Reissland pragnie jednak potwierdzić swoją teorię serią dalszych, szczegółowych badań. Podkreśla ona również, że nie ma zamiaru atakować palących matek, tylko wspierać je w rzucaniu nałogu.