Dwie siostry ze Szwecji, Paula i Pernille, dokonały zaskakującego znaleziska we własnej kuchni. W rurze ich okapu zaklinowali się nieoczekwiani lokatorzy - wrony.

To naprawdę sporych rozmiarów ptaki. Wiadomo też, że wykazują się bardzo dużą inteligencją. Jednak tym razem ich ciekawość zaprowadziła je na manowce. Nie wiadomo, jak sprawy by się dla nich skońćzyły, gdyby nie interwencja troskliwych sióstr.

Ludzie często panikują, kiedy do ich domów wtargnie nagle dzikie zwierzę. Nie koniecznie wiadomo, jak takiego gościa wyprosić delikatnie oraz tak, żeby nikt nie ucierpiał. Tym bardziej, że zwierzęta w zamkniętych pomieszczeniach mogą zachowywać się nerwowo.

Szwedzkie siostry stanęły właśnie przed takim zadaniem. Usłyszały pewnego dnia podejrzane dźwięki ze swojej kuchni. Po krótkim rekonesansie zlokalizowały ich źródło - kuchenny okap.

Kobiety pomyślały, że wplątał się tam mały wróbelek. Postanowiły go osowobodzić i przy okazji nagrać film z tego wydarzenia.

Jedna z nich wzięła się za rozmontowywawanie rury, druga za nagrywanie. Jakież było ich zdziwienie, kiedy ze srebrnej tuby wyleciał nie malutki wóbelek, a wrona. I to w sumie więcej niż jedna.

Ptaki zaczeły latać po mieszkaniu, a kobiety trochę krzyczeć, trochę się nerwowo śmiać. Bo co tu innego zrobić.

Mamy nadzieję, że przy okazji tego spotkania nikt nie ucierpiał, a wrony już nie będą się pakować w nieodpowiednie miejsca.