1.Sok z cytryny.

Kwas zawarty w tym cytrusie, pomaga rozpuścić martwy naskórek. Dlatego polecamy zanurzyć pięty na 10 minut w soku z cytryny, a potem zetrzeć rozmiękczony naskórek pumeksem bądź tarką.

a fot .Pixabay

2. Oliwa z oliwek.

Nawilżające właściwości oliwy potrafią uratować suche i spękane pięty. Najlepiej zadziała jeżeli wlejemy porcję do słoika i dodamy kilka kropel lawendowego olejku eterycznego oraz sok z cytryny. Słoik wystarczy zamknąć, wstrząsnąć - aż mikstura uzyska mleczny kolor. Nakładać wieczorami na spękane pięty.

z fot .Pixabay

3. Cukier.

Wymieszaj 2 łyżki cukru z dwoma łyżkami oliwy z oliwek. Tak powstałą papką masuj ok.10-15 minut suche i zgrubiałe pięty. Potem spłucz całość zimną wodą.

z fot .Pixabay

4. Miód

Naturalne enzymy zawarte w miodzie pomogą zagoić spękane stopy, oraz zatrzymać w skórze wilgoć. Polecamy zanurzyć stopy w ciepłej wodzie z dodatkiem miodu, po 15 minutach powinny być wyraźnie zmiękczone.

z fot .Pixabay

5. Olej sezamowy

Olej sezamowy jest to najstarszy olej świata. Jest zbawienny dla stóp dzięki przeważającej części nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witaminie E. Polecamy tuż przed pójściem spać zanurzyć stopy w ciepłej wodzie na 10 minut, a potem dokładnie wymasować je olejem sezamowym.

z fot .Pixabay

6. Kurkuma

Kurkuma ma silne właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Co prawda sprawi, że wasze stopy na jakiś czas będą jasno żółte, ale obiecujemy, że rezultaty są warte tego poświęcenia! Ta metoda jest szczególnie polecana jeżeli podejrzewacie, że spękania mogą mieć podłoże grzybicze. Zmieszaj trzy łyżki kurkumy z kilkoma kroplami oleju kokosowego. Gotową papkę nałóż na spękane miejsca i pozostaw na 30 minut. Potem umyj stopy ciepłą wodą i delikatnym mydłem.

z fot .Pixabay