Na Cmentarzu Komunalnym w Legnicy przy ulicy Wrocławskiej zaplanowano jeden z pogrzebów na godzinę 11. Bliscy byli przekonani, że żegnają swojego 95-letniego krewnego.

2 godziny później odbyła się kolejna ceremonia. Tym razem w kaplicy na katafalku z otwartą trumną miał spocząć 80-latek - Bronisław Cieślikowski. Jednak rodzina mężczyzny nie rozpoznała zmarłego.

Zdezorientowani żałobnicy natychmiast zadzwonili po policję, sprawa dotarła także do Legnickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Od razu domyślono się, że mogło dojść do zamiany ciał w kostnicy.

Najgorsze było to, że przez godzinę leży trumna otwarta z ciałem i nie jest to osoba, dla której chcieliśmy wziąć udział w pogrzebie i nikt się tym nie interesuje. Wyszło dwóch panów, szukało opaski na ręku i na tym się to wszystko kończy. Dopiero po godzinie 14 zamknięto kaplicę i się zainteresowano ciałem, które leży na katafalku - skarży się dla TV Regionalna pl, krewna zmarłego.

Grabarze zdecydowali, że wykopią trumnę mężczyzny pochowanego przed południem. Okazało się, że domysły były słuszne. Ciało Cieślikowskiego spoczęło w złym miejscu, dwie godziny przed jego właściwym pogrzebem.

Obsługa cmentarza zaproponowała bliskim zmarłego inny termin pogrzebu. Rodzina nie była zadowolona i zgodnie uznała, że to skandal i uparła się na zorganizowanie kolejnego pogrzebu jeszcze tego samego dnia.

W związku z kategoryczną pomyłką Bronisław Cieślikowski został pochowany dwa razy, a rodzina drugiego z mężczyzn musi czekać na kolejny termin ceremonii.

Co ciekawe do podobnego skandalu doszło 7 lat temu. Jak podaje regionfan.pl, legnicki cmentarz podmienił ciała kobiet. Wówczas sprawa wylądowała w sądzie. Rodzina Cieślikowskiego również nie wyklucza takiej drogi wyegzekwowania odpowiedniego zadośćuczynienia.