Eksperci od relacji damsko – męskich twierdzą, że pieniądze, inne spostrzeżenia na wartości i różne cele życiowe, wpływają na to czy nasz związek jest dobrze dopasowany czy też nie. Aby stworzyć udany związek, z podstawą do długoletniej relacji, potrzebne jest wiele czynników. Dzięki tej liście dowiesz się czy Ty i Twój partner tworzycie związek, który przetrwa wiele lat!

Wspólne zainteresowania są bardzo ważne w długotrwałym związku. Dzięki temu możecie razem rozwijać się i wspierać w danej pasji, poznawać nowych znajomych i spedzać ze sobą więcej czasu.

Wiadomo, że nigdy nie będziesz zgadzać się ze swoim partnerem we wszystkich kwestiach, musisz być otwarta, słuchać ze zrozumieniem i wybaczać. Pamiętaj, że stałe kłótnie nie muszą oznaczać udanego związku, to fakt czy potraficie się później pogodzić jest najważniejszy.

Znasz to niezręczne uczucie, gdy przebywasz z kimś w jednym pomieszczeniu i panuje cisza? Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca w udanym związku. Jeśli nie chcecie ze sobą rozmawiać, nie musicie. Ważne żebyście czuli się wtedy swobodnie.

Będąc ze swoim partnerem bardzo ważna jest swoboda. Przy drugiej połówce nie powinno się „nosić maski”, bo przecież nie o to tutaj chodzi. Jeśli macie spędzić ze sobą resztę życia musicie być szczerzy i znać swoje zachowanie w każdej sytuacji.

Marzenia o wielkim weselu to nie wszystko. Prawdziwe życie rozpoczyna się po ślubie, dlatego musisz uświadomić sobie czy z Twoim partnerem chcesz wspólnie wychować dzieci i razem się zestarzeć.

Najlepszy partner to taki, który nie tylko Cię kocha, ale także dba o to byś stale się rozwijała. Przy odpowiedniej osobie nie tylko się poprawisz, ale także staniesz się najlepszą wersją siebie.

W związku obydwie strony powinny ciężko pracować na to, aby relacja była udana. Wielka miłość nie przychodzi sama, dlatego trzeba ją pielęgnować i troszczyć się o związek.

Osoba, która Cię kocha jest twoim najlepszym przyjacielem, który będzie Cię wspierać w każdej sytuacji. W związku będą sytuacje, gdy jedna osoba radzi sobie lepiej od drugiej lub ma trudny do rozwiązania problem. W udanym związku potraficie być sobie pomocni bez względu na okoliczności.

Według ekspertów pieniądze to jeden z najczęstszych powodów rozstań. W udanym związku ważne żebyście wiedzieli, w jaki sposób wydajecie pieniądze – jeśli macie być ze sobą to kiedyś będziecie mieli wspólny budżet na utrzymanie rodziny. Nawet jeśli jedna osoba zarabia mniej musicie się wspierać i wspólnie podejmować decyzję w kwestii finansowej.

Wspólne pasje i ogromne uczucie to nie wszystko. Ważne, żebyście chcieli tego samego. Jeśli on marzy o karierze i nie myśli tak jak Ty o dzieciach i szczęśliwej rodzinie, to musicie poważnie porozmawiać. Nie oznacza to, że jeśli teraz Twój partner nie chce zakładać rodziny, to że za kilka lat nie zmieni swojej decyzji. Dobrze jest znać drugą połówkę i rozmawiać o ważnych tematach.